عشق احکام دینی اقامه نماز گیلان برپایی جشن

عشق: احکام دینی اقامه نماز گیلان برپایی جشن جشن عبادت 33دانش آموز دبستان زینبیه

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات جنجالی که مارادونا در جام جهانی به وجود آورد

حضور ستاره آرژانتینی در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا باعث به وجود آمدن جنجال شد و با اشک‌های این مهاجم بزرگ به آخر رسید. 

جنجالی که مارادونا در جام جهانی به وجود آورد

جنجالی که مارادونا در جام جهانی به وجود آورد

عبارات مهم : ایتالیا

حضور ستاره آرژانتینی در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا باعث به وجود آمدن جنجال شد و با اشک های این مهاجم بزرگ به آخر رسید.

به گزارش ایسنا، جام جهانی ۱۹۹۰ به میزبانی ایتالیا برگزار می شد، جایی که دیگو آرماندو مارادونا یک قهرمان به حساب می آمد. مهاجم آرژانتینی در ناپولی به سن جنارو تبدیل شد. هواداران تیم ایتالیایی شعار “اوه ماما، مارادونا را دیدم، مارادونا را دیدم، چه پسر دوست داشتنی!” سر می دادند. او بازیکن نابغه ای بود که تنها در دو تیم بوکاجونیورز و ناپولی به شدت محبوب بود و توانست به همراه تیم ایتالیایی نخستین اسکودتو تاریخ کلوب را به دست آورد. این اتفاق در جنوب ایتالیا مهم محسوب می شد چون هر لحظه تیم های شمالی فاتح مسابقه ها بودند و شهروندان جنوبی را سطح پایین می دانستند.

جنجالی که مارادونا در جام جهانی به وجود آورد

رقابت ها (جام جهانی ۱۹۹۰) پیش رفت و ایتالیا و آرژانتین خیلی سریع جز تیم های برتر شدند. ایتالیا میزبان بود و تیم خوبی داشت همچنین از گلزن قهاری به نام اسکیلاچی بهره می برد. او بازیکن با سابقه ای بود که سال ها در تیم های پایه بازی کرده بود. از طرفی آرژانتین قهرمان دنیا بود و بیلاردو را به عنوان سرمربی حفظ کرده بود. مارادونا خیلی ضربه دیده بود ولی با این حال او مارادونا بود. ستاره آرژانتینی پیش از دیدار آلبی سلسته برابر یوگسلاوی در مرحله یک چهارم نهایی به اردوی تیم ملی ایتالیا رفت تا دکتر تیم ملی ایتالیا اوضاع زانوی او را بررسی کند.

ایتالیا و آرژانتین هر دو از مرحله یک چهارم عبور کردند. آلبی سلسته یوگسلاوی را در ضربات پنالتی شکست داد و ایتالیا توانست برابر ایرلند با گل اسکیلاچی پیروز شود. دو تیم باید در نیمه نهایی برابر هم قرار می گرفتند ولی اتفاق مهم تر این بود که بازی قرار بود در ورزشگاه سن پائولو برگزار شود. گزینش اشتباهی بود. باعث شد دو دستگی در ایتالیا به وجود آید. هواداران ناپولی به خاطر مارادونا می درخواست کردند از آرژانتین حمایت کنند. باید این توصیه را تاکید کرد که در شمال به او لقب ژولیده داده بودند و او را دوست نداشتند. بیانات او جنجال برانگیز شد. پلاکاردهایی در حمایتش در ورزشگاه دیده می شد ولی اغلب تماشاگران از ایتالیا حمایت می کردند.

حضور ستاره آرژانتینی در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا باعث به وجود آمدن جنجال شد و با اشک‌های این مهاجم بزرگ به آخر رسید. 

برای ایتالیا اسکیلاچی و جهت آرژانتین کانیگیا گلزنی کردند. بازی به وقت اضافه کشید و سپس ضربات پنالتی تعیین کننده تیم پیروز شدند. مارادونا چهارمین ضربه را زد و سپس گویکوچئا، دونادونی و سرنا ضربه زدند. بعد از پیروزی آلبی سلسته مارادونا دوباره اظهار نظری جنجالی کرد.

ایتالیا زمانی که مارادونا به فینال رم رسید علیه او شده است بود. حریف آرژانتین در دیدار نهایی آلمان بود. سرود آلبی سلسته هو شد. دوربین روی مارادونا زوم کرده بود و او داشت جمله زشتی را زمزمه می کرد و خطاب به هوادارانی بود که سرود کشورش را هو می کردند. سپس آلمان در یک بازی کثیف پیروز شد که پنالتی جنجالی برمه به دست آمد. مارادونا که مدال نقره بر گردنش آویخته شده است بود از خشم گریه می کرد. این اتفاق باعث شد رابطه خوبش با ایتالیایی ها از بین برود.

واژه های کلیدی: ایتالیا | ایتالیا | آرژانتین | جام جهانی | آرژانتین | جام جهانی | تیم ایتالیا | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs